Wiktor Przyjemski #505 - żużel, speedway
Opublikowano: 14 Kwiecień 2024 | AUTOR: Artur Kąciak

Zapowiedź: ZOOleszcz GKM Grudziądz – Orlen Oil Motor Lublin

Po kilku miesiącach przerwy rusza kolejny sezon w najlepszej żużlowej lidze świata. ZOOleszcz GKM Grudziądz w pierwszej kolejce PGE Ekstraligi podejmować będzie u siebie Orlen Oil Motor Lublin. 

Pojedynek na torze w Grudziądzu będzie bardzo ważny dla Wiktora Przyjemskiego. Młody zawodnik zadebiutuje wówczas w PGE Ekstralidze. Wychowanek Polonii Bydgoszcz startował w tym roku już na miejscowym torze. W sobotę 6 kwietnia w finale Drużynowych Mistrzostw Europy. Żużlowiec wystąpił w jednym biegu, w którym przywiózł do mety jeden punkt.

Wiadomo natomiast, że tor na mecz ligowy będzie się na pewno różnił od tego przygotowanego na finał DME. Wiktor w meczu z GKM-em pojedzie z numerem szóstym na plastronie.

Ostatni raz ZOOleszcz GKM-em Grudziądz rywalizował na swoim torze z zespołem z Lublina w niedzielę 4 czerwca 2023 roku. Gospodarze wygrali wówczas 56:34.

Po sezonie w okresie transferowym doszło do sporych zmian w składzie drużyny z Grudziądza. Włodarze klubu postanowili rozstać się z Nickim Pedersenem, Frederikiem Jakobsenem oraz Glebem Czugunowem. W Grudziądzu nie będą już również jeździć: Rafalski, Orgacki oraz Pawłowski.

Klub zakontraktował za to: Jasona Doyle’a, Jaimona Lidseya. Do zespołu wraca również z wypożyczenia do Wrocławia utalentowany junior Kevin Małkiewicz.

Bardzo interesująco zapowiadają się biegi z udziałem Małkiewicza i Przyjemskiego. Z pewnością Wiktor będzie chciał w debiucie w nowym zespole zaprezentować się z jak najlepszej strony.

Nie mogę się już doczekać meczu w Grudziądzu. Dla mnie to będzie bardzo ważne spotkanie. Po raz pierwszy w swojej dotychczasowej karierze wystąpię w spotkaniu PGE Ekstraligi. Mecz zapowiada się bardzo interesująco. Mam nadzieję, że z kolegami z drużyny uda nam się zdobyć w Grudziądzu pierwsze punkty do ligowej tabeli w tegorocznym sezonie – powiedział Wiktor Przyjemski.

Podsumowując, w Grudziądzu czekają nas na torze duże emocje. Kibice z pewnością obejrzą interesujące widowisko. Początek tego pojedynku zaplanowano na godzinę 16.30.

Awizowane składy:

Orlen Oil Motor Lublin:
1. Dominik Kubera
2. Jack Holder
3. Fredrik Lindgren
4. Mateusz Cierniak
5. Bartosz Zmarzlik
6. Wiktor Przyjemski
7. Bartosz Bańbor

ZOOleszcz GKM Grudziądz:
9. Max Fricke
10. Kacper Pludra
11. Jaimon Lidsey
12. Vadim Tarasenko
13. Jason Doyle
14. Kacper Łobodziński
15. Kevin Małkiewicz

  • Początek spotkania: 16.30
  • Transmisja telewizyjna: Canal+ Sport
  • Sędzia zawodów: Michał Sasień
  • Komisarz toru: Krzysztof Gałańdziuk

Foto: Tomasz Przybylski

SPONSORZY

PRZYJACIELE TEAMU PRZYJEMSKI

SPONSOR TYTULARNY:

Abramczyk

SPONSORZY GŁÓWNI:

Grupa Kaczmarek
Stabud
Nova Code Labesl
On-Zin
Mercedes Auto Frelik
PFNTeam100
Apro
Mura Invest
Ladros
Lavor
Olek
Solareon
Brukop
Red instal
Ins-bud
MPS
i-okulary
Athletico
FSG
Pizza Mario
GB Auto
Anlas
Haruhschi
Gazdówka
Alstal
Sobieraj Art.
Unique