Wiktor Przyjemski #505 - żużel, speedway
Opublikowano: 1 Kwiecień 2024 | AUTOR: Artur Kąciak

Zapowiedź: Reall Finał Turnieju o Złoty Kask – Memoriał Jerzego Szczakiela

W poniedziałek 1 kwietnia odbędzie się Reall Finał Turnieju o Złoty Kask – Memoriał Jerzego Szczakiela. W zawodach tych wystąpi czołówka żużlowców z naszego kraju. W turnieju tym pojedzie również Wiktor Przyjemski. Początek startu do pierwszego wyścigu w Opolu zaplanowano na godzinę 14.00. 

Finał Turnieju o Złoty Kask to impreza z długą tradycją. Zawody rozgrywane są – w różnej formule – nieprzerwanie od 1961 roku. Na liście zwycięzców widnieją największe nazwiska polskiego speedwaya, między innymi Zenona Plecha, Edwarda Jancarza, Antoniego Woryny, Pawła Waloszka, Romana Jankowskiego czy Tomasza Golloba, do którego należy rekord w ilości zdobytych trofeów, po które sięgał aż siedmiokrotnie.

Pierwsze zawody memoriałowe imienia zmarłego byłego wybitnego żużlowca Jerzego Szczakiela odbyły się w 2021 roku na torze w Zielonej Górze, teraz rodzinne miasto pierwszego polskiego mistrza świata ponownie będzie gościć czołowych zawodników z naszego kraju.

Wiktor Przyjemski miał już możliwość uczestnictwa w tym prestiżowym turnieju. W 2023 roku zawodnik na torze w Opolu zajął dwunaste miejsce. Żużlowiec w pięciu startach wywalczył wówczas sześć punktów. Przyjemski dwa biegi ukończył na końcu stawki, a w trzech przyjechał na drugiej pozycji do mety.

Niestety w tym roku na torze w Opolu nie zobaczymy Janusza Kołodzieja. Zawodnik Fogo Unii Leszno z powodu kontuzji musiał wycofać się z turnieju.  Miejsce żużlowca popularnych „Byków” w stawce uczestników tej imprezy zajmie Kacper Woryna.

Podsumowując,  czeka nas niezwykle interesująca impreza. Dla Wiktora Przyjemskiego będzie to kolejna szansa do sprawdzenia swoich umiejętności na tle bardziej doświadczonych kolegów z toru.

Nie mogę się już doczekać mojego występu w Opolu. Stawka uczestników tej imprezy jest bardzo mocna. Na pewno dam z siebie wszystko na torze. Do zobaczenia na stadionie – powiedział Wiktor Przyjemski.

Lista startowa:

1. Szymon Woźniak
2. Jarosław Hampel
3. Maksym Drabik
4. Oskar Fajfer
5. Kacper Woryna
6. Wiktor Przyjemski
7. Maciej Janowski
8. Piotr Pawlicki
9. Mateusz Cierniak
10. Bartosz Zmarzlik
11. Bartłomiej Kowalski
12. Dominik Kubera
13. Przemysław Pawlicki
14. Bartosz Smektała
15. Grzegorz Zengota
16. Patryk Dudek

Zawodnicy rezerwowi:

17. Krzysztof Buczkowski
18. Tobiasz Musielak

Foto: Tomasz Przybylski

SPONSORZY

PRZYJACIELE TEAMU PRZYJEMSKI

SPONSOR TYTULARNY:

Abramczyk

SPONSORZY GŁÓWNI:

Grupa Kaczmarek
Stabud
Nova Code Labesl
On-Zin
Mercedes Auto Frelik
PFNTeam100
Apro
Mura Invest
Ladros
Lavor
Olek
Solareon
Brukop
Red instal
Ins-bud
MPS
i-okulary
Athletico
FSG
Pizza Mario
GB Auto
Anlas
Haruhschi
Gazdówka
Alstal
Sobieraj Art.
Unique