Wiktor Przyjemski #505 - żużel, speedway
Opublikowano: 29 Czerwiec 2024 | AUTOR: Artur Kąciak

Zapowiedź: Półfinał Indywidualnych Mistrzostw Europy U19 w Pilznie

W sobotę 29 czerwca na torze w Pilznie zostanie rozegrany półfinał Indywidualnych Mistrzostw Europy U19. Turniej ten zapowiada się bardzo ciekawie.

Tytułu mistrzowskiego broni Wiktor Przyjemski. Polak w 2023 roku triumfował w Gorzowie. Zawodnik w pięciu startach na swoim koncie zgromadził komplet piętnastu punktów. Po rozegraniu dwudziestu regulaminowych wyścigów okazało się, że trzech żużlowców zdobyło w turnieju po dwanaście punktów. Damian Ratajczak, Mathias Pollestad i Norick Blödorn wywalczyli po dwanaście „oczek”.

O klasyfikacji końcowej zdecydowała zdobyta liczba „trójek” oraz rywalizacja w bezpośrednich pojedynkach. Ostatecznie drugie miejsce w Gorzowie zajął Ratajczak, a trzeci był Pollestad.

Na torze w Pilznie wystąpi trzech naszych rodaków, oprócz Wiktora Przyjemskiego w tej imprezie pojedzie też Paweł Trześniewski o awans powalczy również klubowy kolega Wiktora z Orlen Oil Motoru Lublin Bartosz Bańbor.

Partnerem występu Wiktora w tej imprezie jest Polska Fundacja Narodowa. Przyjemski uczestniczy w programie PFNteam100, jest to kontynuacja stypendialnego projektu Polskiej Fundacji Narodowej w nowej odsłonie. Jego celem jest bezpośrednie, dodatkowe i pozazwiązkowe wsparcie młodych utalentowanych polskich sportowców, olimpijczyków i paraolimpijczyków.

W zawodach niestety nie pojedzie Adan Bendar. Mimo że zawodnik znalazł się na oficjalnej liście startowej, to jego występ w tej imprezie jest wykluczony. Czech obecnie jest kontuzjowany i nie wiadomo jeszcze kiedy wróci na tor po rehabilitacji.

Podsumowując, turniej ten zapowiada się bardzo ciekawie, w gronie głównych faworytów do awansu oprócz podopiecznych Rafała Dobruckiego wymienia się również Nazara Parnickiego. Ukrainiec w tym roku w kilku spotkaniach PGE Ekstraligi zaprezentował się z bardzo dobrej strony.

Oczywiście chciałbym obronić tytuł mistrzowski. Najpierw muszę jednak wywalczyć sobie awans do finału. Mam nadzieję, że w Pilznie wszystko ułoży się po mojej myśli. Pozdrawiam wszystkich kibiców i do zobaczenia na stadionie – powiedział Wiktor Przyjemski.

Lista startowa:
 1. Patrick Hyjek
 2. Nazar Parnicki
 3. Jaroslav Vanicek
 4. Villads Nagel
 5. Roman Kapustin
 6. Luke Killeen
 7. Wiktor Przyjemski
 8. Anton Jansson
 9. Bartosz Bańbor
 10. Matouš Kameník
 11. Dante Johansson
 12. Paweł Trześniewski
 13. Mikkel Andersen
 14. Niek Meijerink
 15. Ashton Boughen
 16. Adam Bednar

Zawodnicy rezerwowi:

 1. Matej Fryza
 2. Bruno Belan

Foto: Tomasz Przybylski

SPONSORZY

PRZYJACIELE TEAMU PRZYJEMSKI

SPONSOR TYTULARNY:

Abramczyk

SPONSORZY GŁÓWNI:

Grupa Kaczmarek
Stabud
Nova Code Labesl
On-Zin
Mercedes Auto Frelik
PFNTeam100
Apro
Mura Invest
Ladros
Lavor
Olek
Solareon
Brukop
Red instal
Ins-bud
MPS
i-okulary
Athletico
FSG
Pizza Mario
GB Auto
Anlas
Haruhschi
Gazdówka
Alstal
Sobieraj Art.
Unique