Wiktor Przyjemski #505 - żużel, speedway
Opublikowano: 17 Maj 2024 | AUTOR: Artur Kąciak

Zapowiedź: Orlen Oil Motor Lublin – Novyhotel Falubaz Zielona Góra

Przed nami mecz piątej kolejki PGE Ekstraligi, w którym Orlen Oil Motor Lublin zmierzy się u siebie z NovyHotel Falubazem Zielona Góra. Pojedynek popularnych „Koziołków” z tegorocznym beniaminkiem w najwyższej klasie rozgrywkowej w naszym kraju zapowiada się bardzo interesująco. 

Drużyna z Zielonej Góry z wywalczonymi trzema punktami zajmuje obecnie piąte miejsce w ligowej tabeli. Falubaz przegrał mecz we Wrocławiu 41:47 z miejscową Betard Spartą. Beniaminek pokonał u siebie 48:42 drużynę z Grudziądza. W trzeciej kolejce ligowej zremisował 45:45 mecz w Lesznie. Natomiast w ostatniej rundzie przegrał na własnym „owalu” 41:49 z ebut.pl Stalą Gorzów.

Zespół Wiktora Przyjemskiego zajmuje obecnie pierwsze miejsce w tabeli. W czterech pojedynkach „Koziołki” zainkasowały komplet ośmiu „oczek” do ligowej tabeli. Motor pokonał na wyjeździe 52:38 ZOOleszcz GKM Grudziądz. W piątek 19 kwietnia zawodnicy z Lublina 55:35 zwyciężyli u siebie drużynę z Gorzowa. Natomiast w trzeciej rundzie PGE Ekstraligi, Orlen Oil Motor zwyciężył na własnym torze 53:37 KS Apator Toruń. W ostatniej kolejce Motor pokonał w Częstochowie 51:39 popularne „Lwy”.

Wiktor Przyjemski na liście najskuteczniejszych żużlowców występujących w PGE Ekstralidze w 2024 roku zajmuje obecnie dwudzieste pierwsze miejsce. Aktualna średnia biegowa juniora Orlen Oil Motoru Lublin uzyskana w czterech spotkaniach wynosi 1,750.

Z pewnością będzie to dla naszej drużyny ciężki mecz. Zespół z Zielonej Góry udowodniał już w tym roku, że potrafi walczyć o dobry wynik z bardzo mocnymi rywalami. W pierwszej kolejce Falubaz przegrał małą różnicą punktów we Wrocławiu, a to już o czymś świadczy. Sparta przecież jest uważana z jednego z głównych faworytów do medali w tegorocznych rozgrywkach PGE Ekstraligi. Myślę, że kibice zobaczą ciekawy mecz – powiedział Wiktor Przyjemski.

Awizowane składy: 

Orlen Oil Motor Lublin:
9. Dominik Kubera
10. Mateusz Cierniak
11. Jack Holder
12. Fredrik Lindgren
13. Bartosz Zmarzlik
14. Wiktor Przyjemski
15. Bartosz Bańbor

NovyHotel Falubaz Zielona Góra:
1. Jarosław Hampel
2. Jan Kvech
3. Rasmus Jensen
4. Przemysław Pawlicki
5. Piotr Pawlicki
6. Kacper Rychliński
7. Oskar Hurysz

  • Początek spotkania: godz. 18:00
  • Transmisja telewizyjna: Eleven Sports 1
  • Sędzia: Krzysztof Meyze
  • Komisarz toru: Paweł Stangret
Wyniki uzyskane przez Wiktora Przyjemskiego w dotychczasowej karierze w spotkaniach PGE Ekstraligi rozegranych na torze w Lublinie:
  • 19.04.2024: Orlen Oil Motor Lublin – ebut.pl Stal Gorzów 55:35 (3,2,0) 5
  • 26.04.2024: Orlen Oil Motor Lublin – KS Apator Toruń 53:37 (2*,2*,1) 5+2

Foto: Tomasz Przybylski

SPONSORZY

PRZYJACIELE TEAMU PRZYJEMSKI

SPONSOR TYTULARNY:

Abramczyk

SPONSORZY GŁÓWNI:

Grupa Kaczmarek
Stabud
Nova Code Labesl
On-Zin
Mercedes Auto Frelik
PFNTeam100
Apro
Mura Invest
Ladros
Lavor
Olek
Solareon
Brukop
Red instal
Ins-bud
MPS
i-okulary
Athletico
FSG
Pizza Mario
GB Auto
Anlas
Haruhschi
Gazdówka
Alstal
Sobieraj Art.
Unique