Wiktor Przyjemski #505 - żużel, speedway
Opublikowano: 24 Maj 2024 | AUTOR: Artur Kąciak

Zapowiedź: FOGO Unia Leszno – Orlen Oil Motor Lublin

Fogo Unia Leszno podejmować będzie na swoim torze Orlen Oil Motor Lublin, w spotkaniu szóstej kolejki PGE Ekstraligi. Początek tego meczu zaplanowano na godzinę 18.00. 

Tegoroczny sezon nie układa się po myśli podopiecznych Rafała Okoniewskiego. Popularne „Byki” w pięciu kolejkach ligowych wywalczyły trzy „oczka”. Niestety Unię w tym roku prześladuje ogromny pech. Rehabilitację po upadku przechodzi lider Janusz Kołodziej. Na dodatek z powodu kontuzji odniesionej w lidze duńskiej najprawdopodobniej do końca tegorocznych rozgrywkach PGE Ekstraligi na torze nie ujrzymy Damiana Ratajczaka najlepszego młodzieżowca w drużynie z Leszna.

Natomiast drużyna Wiktora Przyjemskiego w tym roku w PGE Ekstralidze do tej pory wygrała wszystkie spotkania. W pięciu meczach „Koziołki” zainkasowały komplet dziesięciu punktów do ligowej tabeli.

Wiktor Przyjemski na liście najskuteczniejszych żużlowców występujących w PGE Ekstralidze w 2024 roku zajmuje obecnie dwudzieste miejsce, i jest aktualnie najlepszym młodzieżowcem w lidze. Aktualna średnia biegowa juniora Orlen Oil Motoru Lublin uzyskana w pięciu spotkaniach wynosi 1,813.

Podsumowując, Fogo Unię Leszno czeka bardzo ciężki pojedynek. Zdecydowanie więcej atutów jest po stronie gości. Każdy inny wynik niż wygraną Motoru będzie można uznać za sporą niespodziankę.

Jedziemy do Leszna powalczyć o korzystny wynik. Nie ukrywam tego, że liczymy na zwycięstwo w tym spotkaniu. Na pewno będzie to jednak dla nas trudny pojedynek. Unia, mimo że jest osłabiona to zawsze na swoim torze jest bardzo wymagającym rywalem – powiedział Wiktor Przyjemski. 

Awizowane składy:

Fogo Unia Leszno
9. Bartosz Smektała
10. Andrzej Lebiediew
11. Janusz Kołodziej
12. Keynan Rew
13. Grzegorz Zengota
14. Antoni Mencel
15. Hubert Jabłoński

Orlen Oil Motor Lublin
1. Dominik Kubera
2. Jack Holder
3. Frederik Lindgren
4. Mateusz Cierniak
5. Bartosz Zmarzlik
6. Wiktor Przyjemski
7. Bartosz Bańbor

  • Początek spotkania: godz. 18:00
  • Transmisja telewizyjna: Eleven Sports 1
  • Sędzia: Rafał Kobak
  • Komisarz toru: Paweł Stangret

Tomasz Przybylski

SPONSORZY

PRZYJACIELE TEAMU PRZYJEMSKI

SPONSOR TYTULARNY:

Abramczyk

SPONSORZY GŁÓWNI:

Grupa Kaczmarek
Stabud
Nova Code Labesl
On-Zin
Mercedes Auto Frelik
PFNTeam100
Apro
Mura Invest
Ladros
Lavor
Olek
Solareon
Brukop
Red instal
Ins-bud
MPS
i-okulary
Athletico
FSG
Pizza Mario
GB Auto
Anlas
Haruhschi
Gazdówka
Alstal
Sobieraj Art.
Unique