Wiktor Przyjemski #505 - żużel, speedway
Opublikowano: 6 Kwiecień 2024 | AUTOR: Artur Kąciak

Zapowiedź: Finał Drużynowych Mistrzostw Europy

Miasto Grudziądz gościć będzie gwiazdy światowego żużla. W sobotę 6 kwietnia na miejscowym torze zostanie rozegrany finał Drużynowych Mistrzostw Europy. Wiktor Przyjemski w barwach naszej reprezentacji pojedzie w tych zawodach z numerem osiemnastym na plastronie. 

European Team Speedway Championship to powrót do prawdziwej rywalizacji drużynowej na żużlu, tak lubianej przez kibiców. Każdy zespół składa się z 4 zawodników i rezerwowego. Formuła turnieju przewiduje 20 wyścigów, po których wyłonieni zostaną medaliści European Team Speedway Championship czyli – przechodząc na język polski – Drużynowych Mistrzostw Europy na żużlu. Zwycięski zespół otrzyma okazały puchar.

Grudziądz po raz pierwszy będzie gościł międzynarodową imprezę tej rangi. To właśnie w mieście nad Wisłą rozdane zostaną medale Drużynowych Mistrzostw Europy, które odbywają się trzeci raz w historii. W obu poprzednich edycjach triumfowali Biało-Czerwoni. W 2022 roku sięgnęli po złoto w Poznaniu, rok później okazali się najlepsi na torze w niemieckim mieście Stralsund.

Polska reprezentacja nie musiała walczyć o awans do Wielkiego Finału, bo jako gospodarz awans miała zapewniony z urzędu. Za Rafałem Dobruckim bardzo trudna decyzja. Według zapisu regulaminu, w składzie każdej z drużyn może być tylko jeden zawodnik rywalizujący w cyklu Speedway Grand Prix. Ostatecznie na zawody w Grudziądzu powołał Bartosza Zmarzlika, Patryka Dudka, Przemysława Pawlickiego, Piotra Pawlickiego i Wiktora Przyjemskiego.

Dla mnie każdy występ w barwach naszego kraju jest dużym wyróżnieniem. Mimo to, że jestem zawodnikiem rezerwowym, to cieszę się z tego, że będę mógł być z chłopakami w trakcie tych zawodów w Grudziądzu. Na pewno zapowiada się ciekawy turniej. Patrząc na awizowane składy walka o tytuł mistrzowski będzie bardzo zacięta – powiedział Wiktor Przyjemski.

Składy drużyn:

DANIA (menedżer Nicki Pedersen)
1. Mikkel Michelsen
2. Anders Thomsen
3. Rasmus Jensen
4. Mads Hansen
17. Bastian Pedersen

POLSKA (menedżer Rafał Dobrucki)
5. Bartosz Zmarzlik
6. Patryk Dudek
7. Przemysław Pawlicki
8. Piotr Pawlicki
18. Wiktor Przyjemski

SZWECJA (menedżer Morgan Andersson)
9. Jacob Thorsell
10. Antonio Lindbäck
11. Fredrik Lindgren
12. Kim Nilsson
19. Casper Henrikson

CZECHY (menedżer Zdenek Schneiderwind)
13. Daniel Klima
14. Vaclav Milik
15. Jan Kvech
16. Jan Macek
20. Adam Bubba Bednar

Foto: Tomasz Przybylski

SPONSORZY

PRZYJACIELE TEAMU PRZYJEMSKI

SPONSOR TYTULARNY:

Abramczyk

SPONSORZY GŁÓWNI:

Grupa Kaczmarek
Stabud
Nova Code Labesl
On-Zin
Mercedes Auto Frelik
PFNTeam100
Apro
Mura Invest
Ladros
Lavor
Olek
Solareon
Brukop
Red instal
Ins-bud
MPS
i-okulary
Athletico
FSG
Pizza Mario
GB Auto
Anlas
Haruhschi
Gazdówka
Alstal
Sobieraj Art.
Unique