Wiktor Przyjemski #505 - żużel, speedway
Opublikowano: 3 Kwiecień 2024 | AUTOR: Artur Kąciak

Podsumowanie – marzec 2024

Za nami pierwszy miesiąc startów Wiktora Przyjemskiego w 2024 roku. W dniu dzisiejszym prezentujemy podsumowanie występów żużlowca Orlen Oil Motoru Lublin w marcu.

Młodzieżowiec drużyny z Lublina w pierwszym miesiącu po zimowej przerwie wziął udział w trzech imprezach. Wiktor wystąpił w czternastu wyścigach. Przyjemski trzy z nich wygrał. Żużlowiec trzy biegi ukończył na drugiej pozycji. Zawodnik Motoru trzy razy do mety przywoził po jednym „oczku”. Natomiast w pięciu nie zdobył żadnego punktu. W marcu Wiktor Przyjemski wykręcił średnią biegową 1,285.

Arged Malesa Ostrów ulegała u siebie 34:56 popularnym „Koziołkom”. W barwach gości zadebiutował w tym spotkaniu Wiktor. Żużlowiec w czterech startach wywalczył dziesięć punktów.

Przyjemski zajął dwunaste miejsce w XXXV Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych im. Mieczysława Połukarda w Bydgoszczy, które było jednocześnie XX Memoriałem Zbigniewa Raniszewskiego. Zawodnik w pięciu startach zdobył pięć „oczek”.

Wiktor w Reall Finale Turnieju o Złoty Kask – Memoriale Jerzego Szczakiela w Opolu zakończył rywalizację na piętnastym miejscu. Zawodnik w pięciu biegach wywalczył cztery punkty.

Na pewno marcu na torze nie osiągałem rezultatów, które mnie cieszą. Należy jednak pamiętać o tym, że to jest dopiero nasz pierwszy miesiąc startów po zimowej przerwie. Nadal testuję różne rzeczy. Do pierwszego meczu ligowego będę na pewno dobrze przygotowany. Czeka mnie jeszcze bardzo wiele ciężkiej pracy – powiedział Wiktor Przyjemski.

24 marca (niedziela):

XXXV Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych im. Mieczysława Połukarda (Bydgoszcz) – XII miejsce – (3,1,1,0,w) 5