Wiktor Przyjemski #505 - żużel, speedway
Opublikowano: 18 Marzec 2024 | AUTOR: Artur Kąciak

Podsumowanie – Indywidualne Mistrzostwa Polski 2023

Wiktor Przyjemski w 2023 roku pojechał pierwszy raz w swojej dotychczasowej karierze w finałach Indywidualnych Mistrzostw Polski. W dniu dzisiejszym podsumowujemy starty zawodnika w tej imprezie w minionym sezonie.

Wiktor Przyjemski bez większych problemów wywalczył sobie awans do turnieju CANAL+ online IMP Texom Challenge. W rozegranym 26 kwietnia ćwierćfinale Indywidualnych Mistrzostw Polski na torze Bydgoszczy zwyciężył. W pięciu startach żużlowiec zdobył czternaście punktów. Jedynej porażki w całych zawodach doznał w biegu osiemnastym, w którym przyjechał do mety za plecami Szymona Woźniaka.

Zawodnik w rozegranym w czwartek 11 maja turnieju CANAL+ online IMP Texom Challenge był dziewiąty. Dzięki temu został pierwszym rezerwowym w tegorocznych finałach IMP. Na torze w Grudziądzu w pięciu biegach uzbierał na swoim koncie osiem punktów. W wyścigu dodatkowym o miejsce pierwszego rezerwowego w tegorocznych finałach pokonał Mateusza Cierniaka.

Najlepszego żużlowca w naszym kraju wyłonił cykl składający się z trzech turniejów. Rzeszów, Piła oraz Łódź te miasta były gospodarzami poszczególnych rund.

Wiktor wystąpił już w pierwszym finale na torze w Rzeszowie. Wówczas pojechał za kontuzjowanego Dominika Kuberę. W czwartek 8 czerwca żużlowcy rywalizowali po raz pierwszy w tym sezonie o punkty do klasyfikacji łącznej mistrzostw. Dla Przyjemskiego był to debiut w CANAL+ online Indywidualnych Mistrzostwach Polski. Debiut należy uznać za udany. Zawodnik w pięciu startach na swoim koncie zgromadził sześć punktów. Na koniec turnieju w Rzeszowie został sklasyfikowany na jedenastej pozycji.

Drugi turniej został rozegrany w niedzielę 16 lipca na torze w Pile. Wiktor Przyjemski początkowo był pierwszym rezerwowym na liście uczestników tej imprezy, ale po upadku w trzecim biegu z tych zawodów postanowił się wycofać Piotr Pawlicki.

Młody zawodnik wypadł w drugim finale IMP 2023 lepiej niż w pierwszym. W pięciu startach zdobył osiem punktów. Ostatecznie w Pile zajął ósme miejsce.

Ostatni turniej został rozegrany 4 września w Łodzi. Wiktor jednak nie znalazł się na liście uczestników tej imprezy.

Podsumowując, Przyjemski zaprezentował się z dobrej strony w tegorocznej rywalizacji o tytuł najlepszego żużlowca w naszym kraju. W dwóch rundach wywalczył łącznie czternaście punktów i w klasyfikacji końcowej zajął czternaste miejsce. Zawodnik udowodnił swoją jazdą, że stać go mimo młodego wieku na dobry wynik w rywalizacji z dużo starszymi kolegami z toru.

Występy Wiktora Przyjemskiego w IMP 2023:

Ćwierćfinał IMP (26.04.2023), (Bydgoszcz) – 1 miejsce – (3,3,3,3,2)

Biegi z udziałem Wiktora Przyjemskiego:
1. Przyjemski, Rafalski, Szlauderbach, Zieliński
6. Przyjemski, Przedpełski, Gomólski, Wysocki (w)
10. Przyjemski, Gała, Suchecki, Hampel
14. Przyjemski, Krakowiak, Mroczka, Czugunow
18. Woźniak, Przyjemski, Jędrzejewski, Lewandowski

CANAL+ online IMP Texom Challenge (11.05.2023), (Grudziądz) – 9 miejsce (1,0,2,3,2) 8+3