Wiktor Przyjemski #505 - żużel, speedway
Opublikowano: 18 Marzec 2024 | AUTOR: Artur Kąciak

PGE Ekstraliga 2024: KS Apator Toruń

Drużyna z Torunia w 2023 roku wywalczyła brązowy medal w PGE Ekstralidze. W walce o ten „krążek” popularne „Anioły” okazały się lepsze od „Lwów” z Częstochowy. 

Po rocznej przerwie z powodu zawieszenia barw ekipy z Torunia, ponownie bronił w minionych rozgrywkach Emil Sajfutdinow. Żużlowiec na koniec sezonu został sklasyfikowany na liście najskuteczniejszych jeźdźców występujących w lidze, na drugim miejscu ze średnią biegową 2,443.

W 2023 roku niezbyt w lidze wiodło się Pawłowi Przedpełskiemu. Zawodnik przeplatał lepsze występy z gorszymi, ale niestety tych słabszych było jednak więcej. Polak na koniec rozgrywek uzyskał średnią 1,506 i został sklasyfikowany dopiero na trzydziestym piątym miejscu na liście najlepszych zawodników startujących w PGE Ekstralidze w zeszłorocznym sezonie.

W okresie transferowym w Toruniu nie doszło do żadnych rewolucji kadrowych. Skład pozostał ten sam. Natomiast Emil Sajfutdinow i Robert Lambert podpisali nowe umowy z klubem. Obaj zawodnicy przedłużyli kontrakty o kolejne dwa sezony 2024 – 2025.

Patryk Dudek i Wiktor Lampart nadal będą również zdobywać punkty w lidze dla popularnych „Aniołów”. Liderem formacji młodzieżowej powinien być Krzysztof Lewandowski, który w nachodzących rozgrywkach z pewnością będzie chciał zaprezentować się z lepszej strony, niż miało to miejsce w minionym sezonie.

Zespół pozyskał nowego menedżera. W 2024 roku za wyniki drużyny w PGE Ekstralidze na tym stanowisku odpowiedzialny będzie Piotr Baron.

Podsumowując, „Anioły” mogą zostać „czarnym koniem” w rozgrywkach PGE Ekstraligi. Potencjał na pewno jest w tym zespole, ale żeby ponownie włączyć się do walki o medale to w drużynie wszyscy zawodnicy powinni pojechać na miarę swoich możliwości i umiejętności.

Wiktor Przyjemski w 2024 roku będzie pierwszy raz w swojej dotychczasowej karierze rywalizował o punkty w spotkaniu ligowym na Motoarenie. Zawodnik jednak miał już okazję do startów na miejscowym torze. Między innymi w środę 17 maja 2023 roku, wówczas w Toruniu odbyła się pierwsza runda Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Wiktor w pięciu startach wywalczył dla zespołu z Bydgoszczy trzynaście punktów.

Kadra KS Apatora Toruń na sezon 2024:

Seniorzy:
 • Patryk Dudek
 • Emil Sajfutdinow
 • Robert Lambert
U24:
 • Wiktor Lampart
Juniorzy:
 • Krzysztof Lewandowski
 • Mateusz Affelt
 • Jakub Breński
 • Oskar Rumiński
 • Borys Słomczewski
 • Antoni Kawczyński będzie mógł startować w lidze od 29 kwietnia 2024 roku.
Sztab szkoleniowy:
 • Menedżer: Piotr Baron

Foto: Tomasz Przybylski

SPONSORZY

PRZYJACIELE TEAMU PRZYJEMSKI

SPONSOR TYTULARNY:

Abramczyk

SPONSORZY GŁÓWNI:

Grupa Kaczmarek
Stabud
Nova Code Labesl
On-Zin
Mercedes Auto Frelik
PFNTeam100
Apro
Mura Invest
Ladros
Lavor
Olek
Solareon
Brukop
Red instal
Ins-bud
MPS
i-okulary
Athletico
FSG
Pizza Mario
GB Auto
Anlas
Haruhschi
Gazdówka
Alstal
Sobieraj Art.
Unique